DAMOCHA 2011 RESULTATER
For hver sektion er der en PDF med resultater. Der er også resultater for selve rideprøven for hingste og vallakker.
SPECIALTITLER
Champion hingst: DELFINUS ejet af Fabelgården v/ Dick og Pitho Sapir-Weise, Sverige
Reserve champion hingst: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/ Erik Hovgaard
Champion hoppe: AIROJA CRE ejet af Stald Rohan v/Mette Andersen
Reserve champion hoppe: ABRIL LXI ejet af Sald Rohan v/Mette Andersen
Champion unghingst: NAGUAL DE CAVA ejet af Stutteri Cava v/Gunvor Ejstrup
Reserve champion unghingst: MASUL DE CAVA ejet af Stutteri Cava v/Gunvor Ejstrup
Champion unghoppe: ECO SJ ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Reserve champion unghoppe: CASTIZO BELLEZA ejet af Yeguada Castizo v/Jonny Hansson, Sverige
Bedste bevægelser unghest: ECO SJ ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Bedste bevægelser ældre heste: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/Erik Hovgaard
1. plads ridpeøve: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/Erik Hovgaard
2. plads rideprøve: DELFINUS ejet af Dick og Pitho Sapir-Weise, Sverige
Bedste danskopdrættede P.R.E. hoppe: ECO SJ opdrættet og ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Bedste danskopdrættede P.R.E. hingst: ECUADOR F opdrættet og ejet af Stutteri El Falcon v/John & Maybritt Rønn
Bedste vallak: APAREJO ejet af Marianna Roland Willumsen
Bedste mønstrer: Jonny Hansson, Sverige
Reserve champion hingst: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/ Erik Hovgaard
Champion hoppe: AIROJA CRE ejet af Stald Rohan v/Mette Andersen
Reserve champion hoppe: ABRIL LXI ejet af Sald Rohan v/Mette Andersen
Champion unghingst: NAGUAL DE CAVA ejet af Stutteri Cava v/Gunvor Ejstrup
Reserve champion unghingst: MASUL DE CAVA ejet af Stutteri Cava v/Gunvor Ejstrup
Champion unghoppe: ECO SJ ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Reserve champion unghoppe: CASTIZO BELLEZA ejet af Yeguada Castizo v/Jonny Hansson, Sverige
Bedste bevægelser unghest: ECO SJ ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Bedste bevægelser ældre heste: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/Erik Hovgaard
1. plads ridpeøve: BARBARO V ejet af Caballos de Soto v/Erik Hovgaard
2. plads rideprøve: DELFINUS ejet af Dick og Pitho Sapir-Weise, Sverige
Bedste danskopdrættede P.R.E. hoppe: ECO SJ opdrættet og ejet af Stutteri Sant Jordi v/Birgitte Brandt Larsen
Bedste danskopdrættede P.R.E. hingst: ECUADOR F opdrættet og ejet af Stutteri El Falcon v/John & Maybritt Rønn
Bedste vallak: APAREJO ejet af Marianna Roland Willumsen
Bedste mønstrer: Jonny Hansson, Sverige
|
|
|